tworzenie landing page

Czym różni się landing page od zwykłej strony internetowej?

Dzisiaj powszechnym zjawiskiem jest prowadzenie promocji w sieci. W tym celu prowadzone są liczne działania i kampanie mające na celu promować naszą działalność i produkt. Jednak istotne jest umożliwienie potencjalnemu klientowi skorzystanie z naszej oferty. W tym celu powstają strony internetowe, które określane są jako landing page.

Wiele osób nieobytych ze światem webdevu nie jest w stanie odróżnić zwykłej strony internetowej od landing page. Dlatego z tą myślą postanowiliśmy wyjaśnić, jaka jest istota działania landing page’y. Pierwszą istotną różnicą jest przeznaczenie naszego landinga. Prowadzisz szkolenia lub chcesz promować swoją książkę? W tym celu potrzebujesz strony typu landing page, na którą będą kierowani użytkownicy z różnych źródeł reklamowych. Taka strona zazwyczaj nie posiada podstron, tylko zawiera niezbędne informacji i elementy pozwalające wykonanć konkretną aktywność przez uzytkownika

Funkcjonalność to podstawa

Funkcjonalność landing page jest dosyć prosta i polega na możliwości wykonania konkretnej akcji. Umożliwiasz zakup książki lub zapis na webinar? W tym celu na landing page powinien znaleźć się formularz, który będzie centralnym punktem takiej strony internetowej, ponieważ jego działanie stanowi główną funkcjonalność. Po wysłaniu wiadomości z takiego formularza powinna ona do Ciebie trafić bez problemu. Jednak dzisiaj nie łatwo o spam na stronie, dlatego powinna być w odpowiedni sposób przygotowana.

Tworzenie landing page zgodnie z zasadami

Tworzenie landing page jest procesem, który opiera się na stworzeniu narzędzia będącego ostatnim etapem między Tobą a osobami z grupy docelowej. Dlatego landing musi posiadać przejrzysty wygląd i nie może na nim zabraknąć podstawowych informacji. Landing page pod każdym aspektem musi być dopracowany, gdyż tylko wtedy będzie spełniał swoje zadanie. Inaczej może on odpychać użytkowników poprzez np. brak responsywności wolne działanie lub co najgorsze brzydki i nieczytelny design.