bransoletki ze stali chirurgicznej

Nowoczesna technologia w modzie – biżuteria ze stali chirurgicznej

Stal chirurgiczna cieszy się w ostatnim czasie sporym powodzeniem. Coraz więcej osób decyduje się na to, żeby sięgnąć po biżuterię wykonaną z tego materiału. Dlaczego i czy to dobry pomysł?

Zarówno w sieci, jak i w sklepach z biżuterią coraz częściej można znaleźć biżuterię ze stali chirurgicznej. Skąd bierze się taka popularność tego materiału? Zacznijmy od jego zalet i krótkiej charakterystyki. Przede wszystkim biżuteria ze stali chirurgicznej jest tańsza niż ta wykonana ze złota. Ale czym w ogóle jest stal chirurgiczna? Jest to jeden z gatunków stali, stosowany bardzo często w medycynie Wykonuje się z niej między innymi narzędzia chirurgiczne. Stosuje się go również przy percingu, jak również tam, gdzie dochodzi do stałego kontaktu metalu ze skórą. Możemy wyróżnić cztery rodzaje stali chirurgicznej o różnej zawartości chromu, niklu oraz manganu. Różnią się one zazwyczaj właściwościami chemicznymi oraz odpornością na uszkodzenia i korozję.

Bransoletki ze stali chirurgicznej, kolczyki i naszyjniki.

Czy warto wybrać biżuterię wykonaną ze stali chirurgicznej? Tak, z wielu powodów. Jeśli borykamy się z problemami skórnymi, to warto wiedzieć, że bransoletka ze stali chirurgicznej nie uczula. Z tego powodu jest idealna dla osób, które mają problemy z wrażliwą skórą. Jeśli więc narzekasz na występowanie reakcji alergicznych wybierz kolczyki ze stali chirurgicznej.

Stal chirurgiczna dzięki swojemu zastosowaniu w medycynie musi być też odpowiednio wytrzymała. Dlatego wyróżnia się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Niweluje to ryzyko zerwania np. łańcuszka. Dlatego naszyjnik ze stali chirurgicznej zniesie naprawdę wiele i nie musimy obawiać się o jego kondycję. Na dodatek stal chirurgiczna jest odporna na powstawanie korozji. Sprawia to, że biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej może być noszona przez lata, a i tak będzie dobrze wyglądać. Na dodatek nie odbarwi się i nie zabarwi skóry. Nie wydziela też metalicznego zapachu. Biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej jest też stosunkowo tania. A z racji dużej ilości wzorów dostępnych w sklepach, znajdziemy coś dla siebie, co będzie pasowało zarówno do wieczorowej kreacji jak i na co dzień.

Jak widać stal chirurgiczna cechuje się wieloma zaletami, warto po nią sięgnąć zarówno wtedy, kiedy szukamy czegoś nietuzinkowego, jak i wtedy, gdy zależy nam na wytrzymałości biżuterii. Dodatkowo to wszystko możemy mieć za rozsądną cenę. Przejrzyjmy oferty sklepów i wybierzmy coś idealnego dla siebie, a na pewno nie będziemy żałować.