księgowość oddziału spółki zagranicznej

Obsługa administracyjna firm – dlaczego warto wybrać zewnętrzną firmę?

Rejestracja i prowadzenie firmy w Polsce wiąże się z koniecznością realizacji szeregu działań, w tym złożonej księgowości. Poszczególne wymogi prawne mogą być dla wielu przedsiębiorców zbyt skomplikowane i czasochłonne, szczególnie w przypadku obcokrajowców chcących rozwinąć swoją działalność także w naszym kraju. Z pomocą przychodzą firmy zewnętrze, w których ofercie znajduje się najczęściej również pełna księgowość oddziału spółki zagranicznej. Dlaczego to rozwiązanie jest warte uwagi?

Ze współpracy z podmiotem wyspecjalizowanym z zakresu księgowości i administracji przedsiębiorstw płynie szereg korzyści.  Właściciel firmy nie musi wówczas przejmować się księgowością i zarządzaniem rachunkowością od wstępnej dokumentacji, aż do przygotowania rozliczeń podatkowych. Co ważne, zewnętrzna obsługa administracyjna firm wiąże się również z reprezentowaniem danego podmiotu we wszystkich instytucjach krajowych i prywatnych. To niezwykle istotny aspekt, ponieważ zgodnie z polskim prawem każda firma zarejestrowana w naszym kraju zobowiązana jest do złożenia kilku raportów m.in. do Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Celnego, Głównego Urzędu Statystycznego czy wielu innych.

Warto dodać, że firmy oferujące tego typu usługi wykonują również wiele zadań dodatkowych, które są zazwyczaj ustalane indywidualnie. Może być to np. wykonywanie bilansów zysków i strat, kompleksowe planowanie finansowe czy sprawdzanie zgodności VAT.