rezonans warszawa

Kiedy warto zrobić rezonans magnetyczny kręgosłupa?

Ciągły, nasilający się ból kręgosłupa to częstym problem osób, które wykonują siedzącą pracę przy biurku. Gdy problem zaczyna być poważny i nic nie wskazuje na to, by jego stan miał się poprawić, warto zdecydować się na specjalistyczne badania.

Jednym z nich jest rezonans magnetyczny kręgosłupa, niezwykle precyzyjna metoda obrazowania, która pozwala lekarzowi zapoznać się ze stanem tej części ciała. Co ważne, wyróżnia się ona wysoką dokładnością. Dzięki temu możliwe staje się postawienie prawidłowej diagnozy, a także przygotowanie odpowiedniego procesu leczenia.

Rezonans kręgosłupa – czy warto?

Niekiedy wspomniany ból jest wynikiem przeciążenia lub siedzenia przez długi czas w niewłaściwej pozycji. W takich sytuacjach pomocny okaże się po prostu odpoczynek, wyrobienie sobie zdrowych nawyków (np. związanych z siedzeniem prosto) bądź też zastosowania maści lub innych leków.

Jeśli jednak dochodzi do stanów zwyrodnieniowych, a ból zdecydowanie utrudnia normalne funkcjonowanie, nie należy zwlekać. Tylko specjalistyczne badania pozwoli bowiem określić dokładny stan kręgosłupa i sprawdzić, z czym dokładnie związana jest dolegliwości.

Właśnie wtedy warto udać się na rezonans. Co jednak w sytuacji, gdy kolejki w publicznej służbie zdrowia wydają się nie mieć końca? Czy czekać w spokoju czy może zdecydować się na poszukiwanie pomocy w inny sposób? Rozwiązaniem tego problemów okaże się rezonans kręgosłupa bez skierowania, realizowany przez kliniki prywatne.

Zapewniają one znacznie szybszy dostęp do nowoczesnego sprzętu i odpowiednich specjalistów. Jest to dobre rozwiązanie także dlatego, że ceny badań rezonansem obecnie wcale nie są tak wysokie, jak może się wydawać. Do tego wszystkiego należy dodać wszelkie korzyści wynikające z użycia najnowszych i najlepszych maszyn.

Zapewniają one precyzyjne, szybkie działanie, jak również wysoki poziom komfortu. Związany jest on między innymi z większymi otworami, a także niskim poziomem generowanego hałasu.