zdrowe domowe soki

Oszczędzaj czas i dbaj o zdrowie z pomocą frytownicy air fryer!

Smażenie przy wykorzystaniu frytownicy typu air fryer ma wiele zalet zdrowotnych. Przede wszystkim chodzi o to, że takie frytkownice stanowią naprawdę zdrowszą alternatywę dla smażenia w głębokim tłuszczu. Takie urządzenie również zmniejsza kaloryczność żywności i jest metodą gotowania o niższej zawartości tłuszczu. W tym artykule przyjrzymy się wielu korzyściom zdrowotnym właśnie tego rodzaju sprzętu.

Dlaczego air fryer jest tak dobrym pomysłem?

Jak tylko frytownica air fryer stanie się elementem wyposażenia w Twojej kuchni – zaczniesz mieć obsesję na jej punkcie. Oszczędza podczas gotowania ogromną ilość czasu, nie nagrzewa całej kuchni i jest zdrowszym sposobem gotowania w porównaniu z niektórymi innymi metodami.

Frytkownice działają na zasadzie cyrkulacji gorącego powietrza wokół jedzenia, abyśmy mogli w  efekcie końcowym uzyskać naprawdę chrupiącą powierzchnię. Zasadniczo frytownica beztłuszczowa przypomina mały piec konwekcyjny. Przyrządzanie żywności w ten sposób prowadzi do reakcji chemicznej znanej jako reakcja Maillarda, która zachodzi między aminokwasem a cukrem redukującym w obecności ciepła. Ta reakcja prowadzi do:

  • zmiany koloru,
  • zmiany smaku.

Z racji tego, że frytownica na gorące powietrze wykorzystuje cyrkulację do przyrządzania potraw, można w niej de facto grillować i piec jedzenie przy użyciu niewielkiej ilości oleju lub bez oleju i można w ten sposób przygotowywać pyszne smażone potrawy bez konieczności smażenia ich w głębokim tłuszczu.

Czy w frytkownicy na gorące powietrze przyrządzisz tylko frytki?

Najlepsze jest to właśnie, że we frytkownicy powietrznej można przygotować wiele różnych potraw, a ponieważ są one tak szybkie i łatwe w użyciu, stały się bardzo popularnym urządzeniem kuchennym. Są reklamowane jako zdrowszy sposób przygotowywania ulubionych smażonych potraw, więc jeśli zastanawiasz się nad takim zakupem – warto przy okazji przejrzeć korzyści zdrowotne wynikające ze smażenia w ten sposób. Pozwoli Ci to ocenić, czy to opcja dla Ciebie i jest duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie.

Dodaj komentarz